4. literarni natečaj MOJA RODNA DOMOVINA

Osnovna šola Vič iz Ljubljane je skupaj s Koordinacijo veteranskih in domoljubnih organizacij Slovenije (KoDVOS) organizirala že 4. literarni natečaj z naslovom Moja rodna domovina.

Učenci od 6. do 9. razreda so lahko pisali prosti spis, pesem, črtico, esej ali anekdoto na temo ljubezni in spoštovanja do domovine, kako so ponosni na prostor, kjer živijo, kako spoštujejo materni jezik in ga želijo ohraniti.

Sodelovalo je 154 osnovnošolcev, organizatorji pa so se odločili, da jih bodo nagradili 24. Med njimi je bila tudi učenka naše šole – Ana Rogelj iz 8. č razreda.

Avtorji nagrajenih prispevkov so svoje pesmi lahko prebrali na Kongresnem trgu, kjer jih je slovesno nagovoril tudi ljubljanski župan in državni sekretar ministra za izobraževanje, znanost in šport. Nagrajeni učenci so prejeli knjižne nagrade.

Ani za uspeh na natečaju iskreno čestitamo!

Andreja Molan, mentorica

SLOVENIJA