OŠ Simona Jenka skupaj s ŠS Tomo Zupan Kranj že tretje leto zapored vsak drugi torek v mesecu organizira šahovske turnirje za učence vseh slovenskih osnovnih šol. Prvi turnir smo organizirali 9. oktobra 2015. Turnirja se je udeležilo 7 učencev, zmagal pa je Jeler Lan, OŠ Šenčur. Drugi turnir bomo organizirali v torek, 10. 11 ob 17.00 uri v avli Matične šole OŠ Simona Jenka Kranj. Učenci poleg druženja in odigranih  sedmih šahovskih partij dobijo tudi malico, poskrbljeno pa je tudi za praktične nagrade. Šah je lahko izjemno pomemben element otrokovega duševnega in intelektualnega razvoja, zato vljudno vabimo vse mentorje šahovskih krožkov, da na turnir pripeljejo svoje mlade šahiste.

Razpis in več informacij o turnirju si lahko prebrete na naslednji povezavi:

www.tomo-zupan.org/ftp/ciklus_mladih_2015_16_razpis.pdf

Kranj, 5. 11. 2015                                                                 Škrlj Miha