Select Page

V torek, 15.12., nas je na šoli obiskala sodobna slovenska pisateljica gospa Berta Golob.

Berta Golob

V torek, 15.12., nas je na šoli obiskala sodobna slovenska pisateljica gospa Berta Golob. Prišla je na začetku druge ure in med nami ostala vse do malice. Pogovor z njo je vodil učenec naše šole iz 9.a razreda Bor Gazvoda. Berta Golob je gospa stara nekaj čez 80 let in živi v Struževem pri Kranju. Kljub starosti pa je še vseeno živahna in pogovor ji je bil v veselje. Pogovor z njo je potekal s strani Bora, učiteljice Oman in radovednih učencev. Od gospe Berte smo zvedeli veliko njenih življenjskih izkušenj, ki jih je rada delila z nami. Kot bivša učiteljica slovenščine je imela povedati marsikaj. Predvsem pa jo je presenetilo naše delo na področju književnosti. Naš sošolec Domen iz 9.b je napisal svojo pesniško zbirko haikujev (to so kratke pesmi s po tremi verzi, ki prihajajo z Japonske) in en izvod svoje pesniške zbirke podaril gospe Berti. Po uri je gospa povedala, da ji bo ta dogodek ostal v spominu in da bo rade volje še kdaj prišla na našo šolo.

Bor Gazvoda, 9.a