Tekmovanje iz astronomije za Dominkova priznanja.

Na naši šoli so tudi v letošnjem šolskem letu učenci osmih in devetih razredov tekmovali iz znanja astronomije.

Bronasta priznanja so dobili:

1. razred

Aleksander Kočevar Polak (9. a), Maks Turk (9. č), Luka Uranič (9. c), Erik Škrlec (9. b), Lucija Brina Arvaj (9. a), Matija Ječnik (9. a), Adam Alagić (9. a), Val Soklič (9. b), Eva Grašič (9. c), Petja Zala Šorli (9. b) in Nika Velikonja (9. b).

1. razred

Benjamin Bajd (8. b), Brina Đerković (8. a), Mark Gazvoda (8. a), Aida Kocić (8. b), Urša Ahčin (8. b) in Gaja Bumbar (8. b).

Na državnem tekmovanju je srebrno priznanje osvojil Maks Turk.

Zlato priznanje sta dobila Aleksander Kočevar Polak in Benjamin Bajd. Benjamin Bajd je na državnem tekmovanju prejel tretjo nagrado in se uvrstil na 24. sanktpeterburško astronomsko olimpijado.

Učencem za izjemen uspeh iskreno čestitamo.

Irma Pustotnik