Otroci so raziskovali osnovno človekovo pravico do hrane in o tem posneli dokumentarni film z naslovom Prižgali smo lučko.

V sklopu natečaja Amnesty International Slovenije so učenci in učenke programa nadarjenih in dramskega krožka pripravili dokumentarni film o človekovih pravicah, ki smo ga prijavili na 19. festival dokumentarnega filma, ki se med 15. in 22. marcem 2017 odvija v Ljubljani. Otroci so raziskovali osnovno človekovo pravico do hrane in o tem posneli dokumentarni film z naslovom Prižgali smo lučko, ki je zmagal v svoji kategoriji. Podelitev nagrad je bila v  sredo, 22. marca, ob 20.00, v Cankarjevem domu v Ljubljani. Tam so na velikem platnu Kosovelove dvorane prikazali njihov film, učenci pa so si za nagrado ogledali še dokumentarni film, ki je zaključil festival.

Učencem za uspeh iskreno čestitamo!

mentorja Andreja Molan in Luka Rejc