Na regijskem tekmovanju  iz znanja  iz prve pomoči je krožek RK OŠ Simona Jenka Kranj dosegel prvo mesto in se uvrstil na državno tekmovanje na Debelem  rtiču.

12. državno tekmovanje iz znanja o prvi pomoči osnovnošolcev
Debeli rtič – 12.5. 2018

V soboto, 12.5 2018 smo  se zjutraj opremljeni z znanjem in  nujnimi pripomočki  ( škatlici prve pomoči) odpeljali na tekmovanje.

Zastopali smo gorenjsko regijo.

Poleg nas je tekmovalo še 11 ekip PP.

Po verifikacijski prijavi smo izžrebali številko  ekipe  12. Dobili smo vse potrebne napotke.

Najprej so tekmovalci pisali teoretična  znanja o prvi pomoči in o delovanju organizacije RK Slovenije.

Potem je sledil praktični del na petih delovnih mestih na območju zdravilišča.

Delovna mesta za praktični del so bile simulacije nesreč, ki se lahko pripetijo kjerkoli.

Na vsakem delovnem mestu so bili neodvisni  strokovni ocenjevalci, ki so točkovali vsako ekipo. Simulacije nesreč so bile:

• nesreča na pikniku- igra z žogo, čebelnjak- pik čebele, anafilaktični šok- sum, oskrba žeblja v nogi
  • oživljanje na obali- otrok do 8 let, mati astmatik- moteči element, sum poškodbe hrbtenice
  • eksplozija plina pri plinski postaji hotela Aria, opečen delavec, mati z zlomom gležnja- nezavest
  • otroci na dvorišču z rolerji, odrgnina komolca in rame, kri iz nosu in poškodba medenice
  • nesreča z vlečnim vozilom, epileptični napad, odrgnina rok in poškodba noge, otroka je zajela panika

Po končanem tekmovanju smo imeli kosilo in razglasitev rezultatov.

Ekipa krožka prve pomoči  naše šole je premagala pet ekip in dosegla 7. mesto v državi od vseh 12-tih sodelujočih ekip.

Vsi skupaj smo zelo ponosni  na njihovo prikazano znanje, organiziranost in iznajdljivost v danih okoliščinah.

Najpomembnejše pa je, da se  s tem znanjem učimo za življenje.

Še enkrat vsem skupaj čestitamo za  odlično uvrstitev.

V ekipi so tekmovali:

Trina Ogrizek-8.b, Hana Rooss-8.c, Rafaela Brankovič-8.c, Hana Kocić-7.a, Nastja Boncelj-8.č in Miha Rus-9.a.

Za  rezervo  in slikanje na prizoriščih je poskrbel Tit Ogrizek iz 6.c.

Hvala vsem, ki so nam pomagali pri pripravljanju na novo postavljene ekipe, še najbolj pa Biljani  za vso podporo in strokovno pomoč.

Zahvaljujem se tudi   sekretarju OZRK Kranj  Marjanu za  organizacijo in izpeljavo tega dne ter učiteljici Nataši za spremstvo na tekmovanju.

Še nekaj utrinkov iz tekmovanja…..