V sredo, 2. oktobra začne z vajami šolska folklorna skupina Pastirček. Zberemo se ob 18.oo v avli matične šole.

Vabimo, da se nam pridružijo učenci od 1. do 9. razreda, ki imajo radi glasbo, petje, ples in igro.  Z učenci predmetne stopnje bomo lahko pripravili zahtevnejše plesne nastope, z mlajšimi pa preprostejše plese in obudili spomin na otroške igre in navade. Poleg ljudskih plesov, pesmi, igric… se bomo naučili tudi urejati in nositi ljudsko nošo, nastopati in pregnali morebitno tremo pred javnim nastopom. S svojim nastopom bomo popestrili različne prireditve in uživali ob nasmejanih obrazih gledalcev :-).

Nastopanje v ljudski noši in ohranjanje ljudskega izročila je lepo, pa tudi veselo!

Mentorica Mateja Urbiha