Select Page

PROMOCIJA PROSTOVOLJSTVA DAN ZA SPREMEMBE                    

V tednu do 19. septembra je vseslovenska prostovoljska akcija v organizaciji Slovenske filantropije ponovno povezala številne akterje po celi Sloveniji, letos še posebej z namenom prostovoljskega prispevka k ciljem trajnostnega razvoja.

S sloganom akcije Ne prepuščaj se toku, SPREMINJAJ tudi TI! že vsa leta nagovarjamo vse prebivalce Slovenije.

88 prostovoljskih akcij, katerih rdeča nit je doseganje ciljev trajnostnega razvoja (odprava revščine, kakovostno izobraževanje, dostojno delo, zmanjšanje neenakosti, trajnostna mesta in skupnosti…), bo potekalo v 61 krajih. Med organizatorji so društva, vrtci, šole, krajevne skupnosti, občine, javni zavodi in posamezniki. Po vsej državi bo na ta dan aktivnih več kot 350 organizacij in več kot 3200 prostovoljcev.

Med njimi smo bili tudi prostovoljci na šole.

Pri nas na šoli imamo dve vrsti prostovoljstva:

  • krožek RK
  • medvrstniška  pomoč

V sredo, 16.9.2020 ob 12.40  smo se po pouku zbrali vsi prostovoljci naše šole na travniku pred  matično šolo in prikazali del našega dela in vabili še ostale učence naše šole, da se nam pridružijo.