V petek smo imeli skupaj z razredi 1,2,3 razreda vilinsko predstavitev knjige Alenke Kos. Povedala nam je zgodbo o deželi in vilinskemu ključu ter osvetlila najpomembnejše vrednote. Eho učiteljic: “Predstavitev je zelo primerna tudi za današnje čase, ker vzbuja in spodbuja otroke k razmišljanju in zakonom življenja, ki so za današnji čas še kako pomembni.”

V knjižnici je že na voljo knjiga Najlepših vilinskih pravljic (skupaj z DVD). Gospa Alenka Modic Marinšek je sponzorirala to prestavitev in nam namenila 5 izvodov Alenkine knjige. Srčna hvala. Lepo je bilo. Spodaj še nekaj slik s predstavitve. Aha, še to – naučili smo se vilinski pozdrav “Namárië”.

2013-05-17 10.36.53

2013-05-17 11.21.17

2013-05-17 11.20.17

2013-05-17 11.22.24

2013-05-17 11.55.25

Otroci so ob koncu pogovora zapisali misel, katera se njim zdi najpomembnejša vrednota. Nekaj jih lahko preberete tukaj:

Ko se ljubezen dotakne bolečine drugega, nastane sočutje. To je čustvo, ki nam omogoča, da delimo trpljenje z drugim in sproža potrebo, da mu pomagamo.

Ema

Prijateljstvo je nekaj najlepšega na celem svetu.Če imaš prijatelje si kos vsemu. Ne glede na okolico, če so prijatelji okoli tebe premagaš strah.

Gaja

Ob sreči okoli srca zraste bela lilija. Ob sreči ptice pojo. Sreča je dar, ki ga ima vsak na svetu.

Ana

Vsak človek ima v sebi zaupanje.

Maša

Vsak je za nekaj vreden.

Metka

Sreča je, da imam sestrico.

Andrej

Izžrebane misli bodo objavljene na http://www.vilinskikljuc.si/novice.html

Do naslednjič torej –  Namárië…