OBVESTILO O POTOVANJU

Spoštovani,

zahvaljujemo se vam za izkazano zaupanje, da boste v naši organizaciji (Alpetour) od 25. do 26. aprila 2014  preživeli dva dneva  na potovanju na Dunaj. Dovolite, da vam pred potovanjem posredujemo še nekaj koristnih informacij.

• Odhod avtobusa: petek, 25. aprila

Na pot bosta krenila dva avtobusa. Zbrali se bomo ob 4.45 uri.

Ob 5.00  pa bomo krenili izpred osnovne šole Simona Jenka Kranj – MATIČNA proti avstrijski prestolnici.

• Namestitev

Jugendgästehaus Wien-Brigittenau

1200 Wien

Adalbert Stifter Straße 73

tel. + 43 1 332 82 94 0

1 x polpenzion (večerja in zajtrk)

V ceno so že vključene posteljnina in brisače.

dvoposteljne sobe

• Večerja

Večerja bo postrežena okrog 18.00 ure v hostlu. Pijača ni všteta v ceno aranžmaja in jo plača vsak sam.

• Potrebni dokumenti

Na  potovanju potrebujete veljavni osebni dokument. (Osebna izkaznica ali potni list).

•  Zdravstveno zavarovanje z asistenco

Zdravstveno zavarovanje z asistenco Coris je vključeno v ceno aranžmaja. Nosilno polico bosta imela s seboj vodnika.

•  Vodnika na poti

Na poti vas bosta predvidoma spremljala

gospa Klavdija Jurišič in

gospod Klavdij Lukežič

•  Vstopnine / ogledi

V ceno aranžmaja so že vključene vstopnine:

• muzej čokolade,
  • živalski vrt,
  • Donauturm / stolp,
  • muzej voščenih lutk Mme Tussaud’s

•   Ostali stroški
  • stroški osebne porabe – kosilo od 10,00 €  dalje na obrok, (Mc Donald’s ipd od 6,00 € …)
  • spominki – od 1,00 € dalje
  • vrtiljaki v zabaviščnem parku Prater – po želji; od 1,50 € dalje, več informacij na www.prater.at

• Denarna valuta

Uradno plačilno sredstvo v Avstriji je evro.

•   O tem in onem

Program potovanja bo naporen. Priporočamo vam, da se udobno obujete in oblečete. Veliko bo hoje po mestu, razdalje so kar velike. Potovanje z enega konca Dunaja na drug konec lahko traja tudi eno uro, odvisno  od prometnih razmer. Prosimo vas za strpnost  in razumevanje.

Otroci in mladostniki na poti

Otroci in mladostniki  imajo veliko energije in večina jih z veseljem potuje v nove kraje. Na poti si pridobivajo izkušnje in nabirajo prijetne spomine. V domačem okolju so potniki prilagojeni na nadmorsko višino, podnebne razmere, živijo v ravnovesju z mikroorganizmi. Na potovanju potnik spremeni nadmorsko višino, podnebne razmere, pride v stik z novimi mikroorganizmi, zamenja časovni pas … Vsi ti dejavniki lahko vplivajo na njegovo zdravstveno stanje  oziroma počutje, zato je  pri kroničnih bolnikih priporočljivo pred potovanjem obiskati tudi izbranega zdravnika, da opravi kontrolni pregled. Zdravnik vam bo svetoval o morebitni spremembi režima jemanja zdravil med potovanjem.  Ne pozabite na zdravila.

Ker se bomo gibali med turističnimi znamenitostmi in bivali med običajnimi turisti, bodo ravno tako za nas veljala pravila lepega vedenja. Bodimo strpni do drugih in se potrudimo dober glas o Sloveniji in slovenskih turistih s svojimi dejanji ponesti v širni svet.

Kot povsod po svetu se tudi v Avstriji lahko zgodi, da smo zaradi svoje nepazljivosti ob kakšno dragocenost ali denar, zato skrbno shranimo in skrbimo za svoj osebni dokument, denar, fotoaparat ipd. Predvsem na mestnih ulicah in na vožnjah z javnim prometom dobro skrbimo za svoje imetje.

•  Vreme

Te dni je na Dunaju podobno pomladno vreme kot pri nas, dnevne temperature se gibljejo okrog  15  stopinj C. Priporočamo topla in udobna oblačila, kakšen zložljiv dežnik ali pelerina ne bosta odveč, ravno tako ne nepremočljiva obutev. Sistem »čebule« se vedno obnese!  Preden krenete na pot – preverite vreme na:   http://www.wunderground.com.

ŽELIMO VAM PRIJETENO POTOVANJE IN MNOGO NOVIH TER LEPIH DOŽIVETIJ!

Auf Wiedersehen!