5. oktobra je bilo v okviru 19. Ljubljanskega maratona tudi tekmovanje v teku za osnovne in srednje šole. Teka se je udeležilo tudi 12 naših učencev in učenk od 1. do 9. razreda. V vseh kategorijah je bilo prijavljenih 5674 učencev in učenk. Tokrat so imeli učenci in učenke dobre pogoje za tek, delno sončno in 13 stopinj celzija, kar je za tek idealno. V kategoriji učencev in učenk od 1. do 5. razreda se časi ne beležijo. V ospredju je preteči določeno razdaljo in ne čas le-te.

Od 6. razreda do 9. razreda, pa učenci in učenke uporabljajo čipe, ki jim beležijo njihov čas. Čestitke vsem za pogumen nastop.

Zahvala pa tudi vsem staršem, ki so si vzeli čas in pripeljali otroke na prireditev.

Vsem, ki ste zamudili 19. Ljubljanski maraton, pa naj povem, da bo naslednji Ljubljanski maraton že naslednjega oktobra. Upam, da se vidimo v čim večjem številu že, lubilejnem, 20. Ljubljanskem maratonu.

Pripravil: Andrej Pirc

maraton