6. oktobra smo imeli šestošolci ekskurzijo. Odpravili smo se po življenjski poti Simona Jenka.

Z avtobusom smo se peljali mimo Sorškega polja. Ustavili smo se ob Jenkovem spomeniku v Podreči, kjer je včasih stala njegova rojstna hiša. Učiteljica nam je razložila, kako je Simon Jenko živel v otroštvu. Dva učenca sta recitirala Jenkovi pesmi Na Sorškem polji in Ptici.

Z avtobusom smo se nato odpeljali v Praše, kjer je stala druga hiša, ki pa je žal podrta. Tam je sedaj gradbišče. Nato smo se odpeljali nazaj v Kranj.

Ko smo prispeli, smo se odpravili k Prešernovem spomeniku, ki stoji med župnijsko cerkvijo in Prešernovim gledališčem. Naredila sta ga znana kiparja Frančišek Smerdu in Peter Laboda.

Za konec ekskurzije smo se ustavili pri hiši, kjer je delal in umrl. Ogledali smo si še pot do železniške postaje, nato pa se peš vrnili do Prešernovega gaja. Tu smo ponovno slišali Jenkovo pesem. Šli smo do Prešernovega nagrobnika in zapeli slovensko himno.

Odpravili smo se v šolo in tam imeli delavnice.

Tinkara Pikec, Bleron Kadolli, Janez Bidovec,Viktorija Malčov, Anže Gartner, Sergej Stijović