V četrtek, 12. marca 2015, se je 35 učencev udeležilo koncerta orkestra episkopalne šole St. Stephen’s iz Austina v ZDA.

V četrtek, 12. marca 2015, se je 35 učencev naše šole ob 19. uri v Linhartovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani udeležilo koncerta orkestra episkopalne šole St. Stephen’s iz Austina v ZDA.

Koncert je suvereno otvoril Godalni orkester Glasbene šole v Zavodu sv. Stanislava, nato pa so nam gostje iz Austina zaigrali vsega po malem – klasiko, blues, jazz, južnoameriške melodije (Nikolaj Rimski-Korsakov: Teme iz Šeherezade, Ludwig van Beethoven: Kvartet št. 1 (Allegro), Johannes Brahms: Simfonija št. 3, Trevor Detling: African Beat, Karel Butz: Quartz Mountain Blues, Joseph Blue: New Orleans Blues, Trevor Detling: Paranoid Illusions, José Pablo Moncayo: Huapango, Brian Balmages: Danza Latina, Trevor Detling: Cuban Beat, John Alden: La veeda – Tango Foxtrot, William Owens: D Jam Blues, Roberto Paolo Riggio: Al Munajat, Johann Strauss: Netopir, uvertura,).

Po koncertu smo ugotovili, da so na nas največji vtis napravili tolkalci, in spoznali, da imajo slovenske šole velik glasbeni potencial in izjemno dobre glasbene sestave.

koncert