Na naši šoli so tudi v letošnjem šolskem letu učenci osmih in devetih razredov tekmovali iz znanja astronomije.

Bronasta priznanja so dobili:

8. razred

Aleksander Kočevar Polak(8. a), Maks Turk(8. č), Luka Uranič (8. c), Jaša Florjančič(8. a), Erik Škrlec (8. b), Lucija Brina Arvaj(8. a), Jaka Ipavec Lakner(8. b), Klavdija Kern(8. c), Tjaša Klevišar(8. c)

9. razred

Bor Gazvoda (9. a), Erazem Pivk(9. b), Jaka Florjančič(9. a), Neža Peternel(9. b), Metka Rus (9. b) Lara Pungerčar (9. č), in Klemen Saje (9. b).

Na državnem tekmovanju so srebrna priznanja osvojili Aleksander Kočevar Polak, Erazem Pivk, Jaka Florjančič in Neža Peternel.

Zlato priznanje sta dobila Metka Rus in Bor Gazvoda. Bor Gazvoda je z doseženim prvim mestom na državnem tekmovanju prejel prvo nagrado in se uvrstil na 23. sanktpeterburško astronomsko olimpijado.

Učencem za izjemen uspeh iskreno čestitamo.

Irma Pustotnik