Juhej! IME NAŠE ŠOLE SE JE POJAVILO NA ZEMLJEVIDU SVETA!!! Te zanima zakaj?

Dne 6.10. je potekal svetovni dan pouka na prostem. Letos se je tega dneva udeležilo skoraj pol milijona otrok, med njimi tudi šolarji iz OŠ  Simona Jenka.

Cilj tega dne je, da vsaj eno uro pouka izvedemo zunaj učilnice, v naravi. Več o samem projektu si lahko preberete na: https://outdoorclassroomday.com/

Tudi naši šolarji so ta dan preživeli zunaj. Nekateri eno uro, drugi cel dan.

1.a razred je zunaj razvrščal, urejal, spoznaval promet v okolici matične šole in si ogledoval prometne znake.

Prečkanje ceste Sestavljanje množic

Spoznavanje prometnih znakovPoslušanje zvokov v naravnem okolju

1.c se je odpravil na stadion in bližnji gozd. Veliko so tekli, ustvarjali gozdne umetnije in se naučili pravilnega obnašanja v prometu.

IMG_20161006_105821IMG_20161006_110529

IMG_20161006_105832

2.c razred se je odpravil v “njihov” gozd na Kosorep. Igrali so na gozdna glasbila, uprizorili Sovico oko, pisali svoja imena… v gozdu so tudi pomalicali in imeli bralno značko.

IMG_8849IMG_8848IMG_8846IMG_8845

2.t razred se je odpravil v bližnji gozd, kjer so se posvetili predvsem drevesnim listom. Veliko so jih nabrali, jih odnesli v razred in sprešali, da jih bodo uporabili pri pouku likovne vzgoje.

s03-1s01-1

3.c razred je najprej na šolskem vrtu prebiral pravljice Ele Peroci, kasneje pa so se odpravili na sprehod okoli šole. Ogledali so si varno pot v šolo in se pogovorili o obnašanju v prometu,  da bo njihova pot v šolo še bolj varna.

CAM00869

Preživeli smo čudovit dan. Otroci so uživali, se nadihali svežega zraka, spoznali gozd,… Komaj čakamo, da spet doživimo podoben dan. Prihodnje leto bo to 17. maja. Vabljeni, da se nam pridružite!