V petek, 17. 9., sta šolski novinarki obiskali naš vrtec, skupino SOVICE.

Ob 8.30 so pozajtrkovali, nato pa so se začele njihove aktivnosti. Po jedi so pospravili za sabo, se umili in usedli na preprogo, kjer so naredili vaje, ki so potekale tako: vsak otrok je dobil dve palčki, nato pa z njima delal razne vaje, kot je dvigovanje in spuščanje rok, ali pa so podajali palčko sosedu. Vaja jih uči, da sledijo navodilom in sodelujejo pri dejavnosti, ki jo trenutno izvajajo.

Ko končajo z vajami, se igrajo igre. Ko sva bili na obisku, so se igrali igro s copati. Otroci so dali svoje copate pod odejo, jih zmešali ter s pomočjo izštevanke določili, kdo bo začel. Otrok, ki je začel, je izpod odeje potegnil dva copata in jih dal lastniku. Igre je bilo konec, ko so vsi copati dobili svojega lastnika.

Nato smo se igrali lov na medveda, kjer smo morali premagati gosto travo, globoko reko, sneg, temen gozd in gosto ter umazano blato.

Po končanem lovu so se otroci prosto igrali po igralnici. Najraje se igrajo kuharje, zdravnike ter igre s kockami in dojenčki.

Nina Naglič in Eva Zoja Iljaš, 8. a