Verjetno se sprašujete, zakaj ima članek na šolski spletni strani tako nenavaden naslov.

Mislite si: »Hmm, pa menda ne bo to kakšen klavrn prispevek o šoli, ki smo ga dolžni brati med uro.«

Zagotavljam vam, presenečeni boste.

V petek, 8. 10., smo se z devetimi razredi odpravili na ekskurzijo v Logatec. Najprej smo si v vasi Planina ogledali Planinsko jamo. V njej smo si ogledali kapnike, ki so bili vseh vrst in oblik, med njimi tudi eden v obliki čarovnice.

Planinska jama je največja vodna jama v Sloveniji. V njej se nahaja tudi največje sotočje v Evropi. Tu se v reko Unico združita reka Rak in reka Pivka. Moji sošolci in učenci iz 9. a in c pa smo videli tudi netopirje in … netopirje iztrebke, kupe netopirjevega govna.

Nato pa smo odšli še v Logatec, kjer smo se v vetrovniku na zabaven način naučili veliko novega o svetu fizike.

»Fizika, pa zabavna. Prosim vas.«

V vetrovniku smo učenci ugotavljali, kaj vpliva na letenje in spoznavali Newtonove zakone. Pogumne učiteljice so se soočile z vetrom in poletele skoraj do oblakov ter nazaj. Sošolec in sošolka, hrabra prostovoljca, pa sta se v boju z vetrom skušala prebiti iz ene na drugo stran.

Vsekakor si bomo ekskurzijo zapomnili. »Ssheesh!«

Magdalini Justina Samelis, 9. b